Hlášení obecního rozhlasu

25. 9. 2020

Římskokatolická farnost Ořechov připomíná občanům, že Mše svatá nebude sloužena v obecní kapli tuto sobotu, ale v pondělí 28. září na svátek svatého Václava v 10.30 hod.

Starosta obce Prštice svolává na úterý 29. září v 19.00 hod. do sala terreny zámku veřejné zasedání zastupitelstva Obce. Program zasedání k nahlédnutí na úřední desce.

V souvislosti s rozšířením koronaviru vydala KHS JmK nařízení mimořádného opatření č. 1/2020, v němž s účinností od dnešního dne nařizuje zákaz pobytu fyzických osob bez ochranných prostředků dýchacích cest na hromadných venkovních akcích s účastí více než 100 osob. V dalším mimořádném opatření č. 2/2020 rovněž s účinností od dnešního dne (23.9.) nařizuje zákaz osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysokých školách. Celá znění hygienických nařízení k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Ministerstvo zdravotnictví zavedlo zákaz pobytu bez ochranných roušek ve všech vnitřních prostorech budov a v prostředcích veřejné dopravy. Další mimořádné opatření se týká činností provozoven včetně výčtu hygienických pravidel. Vše k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Občané, kteří nemají k dispozici roušky, mohou požádat na poště nebo v kanceláři obecního úřadu o jejich poskytnutí.

Drůbežárna Prace bude v sobotu 26. září ve 14:00 hod. u zámku prodávat mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová káčata, vitamínové doplňky, krmivo pro drůbež a králíky, dále pak vykupovat králičí kožky v ceně 5Kč/ks.

Správa Vak obce Prštice bude každou středu v říjnu vybírat hotovostní zálohy za vodné a stočné, a to od 13.00 – 17.00 hodin. Bezhotovostní zálohy lze poukázat do 25. října, informace k nahlédnutí na webových stránkách Obce.

Úklidová firma Čistý pokojík se sídlem v Pršticích nabízí k zapůjčení tepovací stroj. Vhodné na čištění koberců, sedaček, křesel, autosedaček, kočárků a matrací. Veškeré informace na www.cistypokojik.eu nebo na tel. čísle 737 310 436.

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice prodává každé úterý v týdnu od 11.45 hod. u zámku ČERSTVÉ KUŘECÍ, VEPŘOVÉ A HOVĚZÍ MASO, TRADIČNÍ UZENINY, SPECIALITY A UZENÁ MASA.

Společnost E.ON oznamuje přerušení dodávky el. energie v pondělí 12. října od 7.00 – 17.00 hodin v ulici Hlavní od č.p. 57 a 165 po čísla popisná 13, 294 a č.e. 130 kabiny, dále v ulicích Kelendrov č.p. 44, 49, 70, 246  a Za humny od Hlavní po Kelendrov. Bližší informace k nahlédnutí na vývěsce u zámku a webových stránkách Obce, rovněž k nahlédnutí  plánek vypnuté lokality.

Chráněná dílna „V růžovém sadu“ Ořechov pořádá v sobotu 17.října v kulturním centru a dílně od 15.00 hod. pátý ročník benefiční akce pro její podporu s názvem VSADUHRANÍ 5„. Bližší informace k nahlédnutí na vývěsce u zámku a webových stránkách obce.