Hlášení obecního rozhlasu

20. 9. 2019

Prštický cykloklub pořádá pro všechny příznivce cykloturistiky 1. ročník „Prštického šlapáku„, který se uskuteční zítra, v sobotu 21. září před zámkem. Vítáni jsou závodníci všech věkových kategorií i výkonností, stejně tak i fandové z řad veřejnosti. Prezence závodníků v 9.30 hod., start v 11 hod. Na závěr losování tomboly a vyhlášení nejlepších závodníků. Občerstvení zajištěno, srdečně zvou pořadatelé.

Společnost ADOCO Ořechov vás zve na výprodejové dny textilu dnes do 17 hod. a  zítra v sobotu 21. září od 8 – 12 hod. Prodejna se nachází na ul. Družstevní a vyprodávat se bude dětský, dámský a pánský textil za likvidační ceny.

Zelenina Juvita Uherský Brod bude v pondělí 23.9.  od 11:15 do 11:30 hod. u zámku prodávat brambory z Vysočiny na uskladnění, cibuli na uskladnění, český česnek dukát,jablka, hrušky, hrozny, žampiony, hlívu ústřičnou,český med a další ovoce a zeleninu. Řidič přijímá objednávky na brambory na uskladnění z Vysočiny a krouhané zelí na tel. čísle 777 220 340.

Starosta obce Prštice svolává veřejné zasedání zastupitelstva Obce na dnešní večer v 19 hod. do sala terreny zámku . Program zasedání k nahlédnutí na úřední desce obce.

Společnost E.ON oznamuje přerušení dodávky el. energie, a to ve středu 25.  září (v době od 7.30 – 18.30 hod.) a čtvrtek 26. září (v době od 8.00 – 17.00 hod.)  v ulicích Hlavní od č.p. 11 a 294 směr Radostice, dále Jánská, Na škarpách, U zámku, Tyršova, Ořechovská a v chatové oblasti, včetně hájenky. Bližší informace s náčrtem dotčené lokality k nahlédnutí na vývěsce u zámku a webových stránkách obce.
V této souvislosti oznamujeme občanům, že ve dnech 25. a 26. září bude kancelář obecního úřadu uzavřena, ve středu 25. září bude uzavřena rovněž obecní knihovna. Žádáme občany, aby si případné záležitosti na zámku vyřídili v pondělí 23. září. Pošta PARTNER bude pro veřejnost otevřena v omezeném provozu po oba dva dny od 10.00 – 11.00 hod.  pouze pro vydávání balíků a doporučených zásilek. 
Ve dnech 25. – 26. září a 9. – 11. října bude v naší obci platit přechodná úprava dopravního provozu v důsledku prací na výměně vodičů vysokého napětí. Bližší informace k nahlédnutí na úřední desce obce. 
Svoz nebezpečného odpadu se v naší obci uskuteční ve středu 25. září, a to od 16 – 16.25 hod. se stanovištěm u rybníku na dolním konci obce a od 16.35 – 17.00 hod.  u zámku.
Do nebezpečného odpadu můžete odevzdat motorové, převodové a mazací oleje, obaly se zbytky nebezpečných látek, absorpční činidla znečištěné nebezpečnými látkami, pneumatiky, brzdové a nemrznoucí kapaliny, olověné akumulátory, rozpouštědla, kyseliny, pesticidy, barvy, lepidla a pryskyřice, nepoužitelná léčiva, zpětné odběry (ledničky, televizory, počítače aj.). Odběratel si vyhrazuje právo na určení přebíraného množství nebezpečného odpadu s ohledem na kapacitu automobilu svozové společnosti. V této souvislosti připomínáme občanům, že je zakázáno ponechávat bez dozoru odložený nebezpečný odpad na venkovním prostranství. V nezbytném případě lze  kontaktovat pracovníky obecní čety se žádostí o součinnost. 
Jihomoravský kraj ve spolupráci s organizací Senior pasy Vás srdečně zve na oslavu Svátku seniorů, která se koná v neděli 29. září od 13.30 – 16 hod. na Zelném trhu v Brně. V programu vystoupí Josef Laufer, Zdeněk Junák, Vinařští romantici, Znojemské Grácie a Poznaňské senioritki. Moderuje Zbyněk Loucký, vstup a káva pro držitele Senior pasů zdarma.
Vážení senioři, u příležitosti vašeho svátku také místní Klub pořádá v úterý 1. října výlet do ZOO Brno, kde i Zoologická zahrada připravila k svátku seniorů akci, a to zvýhodněný vstup za 10Kč, bezplatné služby jako doprava v areálu, měření tlaku, vody, tuku a jiné. Odjezd účastníků výletu autobusem v 8.53 hod. ze zastávky na dolním konci obce v 8.54 hod. ze zastávky na horním konci, návrat do Prštic v 16 nebo v 17 hod. Senioři, kteří nevlastní průkazku na tramvaj v Brně zdarma, si mohou zakoupit v autobuse slevněnou jízdenku za 8 Kč. Na všechny se těší vedoucí Klubu seniorů Prštice.
V sobotu 5. října se ve vestibulu sportovní haly v Pršticích uskuteční od 10.00 – 13.00 hod. Podzimní bazárek dětského oblečení, vybavení a hraček, zboží pro podzimní a zimní sezónu. Kdo z maminek má zájem o prodej, přihlaste se pořadatelkám na kontakty uvedené v letáku na vývěsce u zámku a webových stránkách obce. Zde jsou k Bazárku uvedeny podrobnější informace.

Dílna „V růžovém sadu“ Ořechov vás zve na čtvrtý ročník benefičního dění s názvem VSADUHRANÍ, který se uskuteční v sobotu 12. října od 15.00 hod. v Kulturním centru.Na programu divadelní představení, aukce, výroba skleněných figurek, vystoupení folkové a country kapely, prohlídka dílny, prodej výrobků. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné. Bližší informace k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.