Hlášení obecního rozhlasu

21.3.2018

ZŠ a MŠ Prštice zve všechny na Vítání jara, které se uskuteční ve středu 21. 3. v 10.00 hod. Průvod vyjde od školy k rybníkům na biocentru pod Horkou, kde také proběhne rozloučení se zimou.

Pojízdná prodejna porcovny masa z Miroslavi, bude zítra ve středu 21. března v naší obci od 10.05 – 10.25 hod. u zámku prodávat maso a masouzenářské výrobky. V nabídce mimo jiné:
Kuřecí prsní řízek od 99 Kč/kg
Kuřecí křídla 49 Kč/kg
Krůtí prsní řízek 179 Kč/kg
Vepřové žebírko z krkovice AKCE 19 Kč/kg
Vepřová krkovice AKCE 95 Kč/kg
Vepřová kýta 119 Kč/kg
Kachní prsa bez kosti s kůží 199 Kč/kg
Klobásky, tlačenka, škvarky
Škvařené sádlo kyblík 1 kg za 59 Kč

Firma Metaldyne Oslavany přivítá nové kolegy na pozice technolog linek povrchových úprav, seřizovač lisu Schuler a obsluha lisů pro pobočku v Oslavanech, dále kvalifikované nástrojaře, obsluhu CNC, provozního zámečníka a obsluhu řezárny pro pobočku ve Zbýšově. Více v sekci kariéra na www.metaldyne.cz. Svůj životopis můžete zaslat na hr@metaldyne.cz nebo volejte 515 517 153.

Knihovnice z Ořechova  Vás zve na právě probíhající Velikonoční jarmark v běžné otevírací době místní knihovny. Velikonoční jarmark v Ořechově můžete navštívit až do 20. března.

Divadelní soubor z Nových Bránic uvádí komedii Rudolfa Trinnera s názvem Agentura „Drahoušek“ sňatky všeho druhu. Představení se uskuteční v sobotu 24. března ve 20. hod. v místní sokolovně. Srdečně zvou pořadatelé.

Připomínáme občanům, že místní poplatky za kom. odpad a za psy jsou vybírány do konce měsíce dubna. Ceny poplatků zůstávají stejné, tj. 500Kč/osobu u občanů s trvalým pobytem v obci, 500Kč za neobydlenou nemovitost, 120Kč/psa a 60Kč/psa u příjemce důchodu. Údaje k bezhotovostní platbě k nahlédnutí na webových stránkách obce.

Dále připomínáme, že mobilní svoz nebezpečného odpadu se v naší obci uskuteční dnes, a to od 16.00 – 16.30 hod. u rybníka na dolním konci obce a od 16.30 – 17.00 hod. u zámku.

Do nebezpečného odpadu patří uzavíratelné nádoby se zbytky chemických látek, autofiltry, olověné akumulátory, zářivky, výbojky, pesticidy, nepoužitelná léčiva a léky, oleje a tuky všeho druhu, nemrznoucí kapaliny, barvy, lepidla a pryskyřice, rozpouštědla a ředidla, vyřazená elektrotechnická a elektronická zařízení bez obsahu nebezpečných látek, pneumatiky bez disků, kyseliny aj.