Hlášení obecního rozhlasu

21.9.2018

Zelenina Juvita Uherský Brod bude prodávat  v pondělí  24. září od 11:30  do 11:50 hod. u zámku brambory na uskladnění z Vysočiny, cibuli od 10Kč/kg, český česnek, zelí, domácí rajčata, okurky, papriky, hrušky v ceně 19Kč/kg, jablka za 15 Kč/kg, žampiony, hlívu ústřičnou a český med.

Řidič přijímá objednávky na krouhané zelí a brambory na uskladnění na tel. čísle: 777 880 988.

Společnost ADOCO vás zve na výprodejové dny, které se konají dnes do 17 hod. a zítra v sobotu 22. září od 8 – 12 hod. na ul. Družstevní v Ořechově. Vyprodávat se bude dětský, dámský a pánský textil za poloviční ceny.

Firma AAM přijme do pobočky v Oslavanech nové kolegy na pozice Obsluha linek povrchových úprav, Seřizovač lisů a Lisař, plnoleté brigádníky, elektrikáře, údržbáře a obsluhu CNC do Zbýšova. Více informací včetně výše platů a bonusů na www.aamoslavany.cz nebo na tel. čísle 515 517 153.

Kulturní centrum Ořechov připomíná, že 30.9.2018 v 17 hod. se koná premiéra Ořechovského divadla „NAŠI VAŠI FURIANTI“ od 17hod. vstupné 100 Kč, předprodej v prodejně Nadop. Ve spolupráci s Dílnou V růžovém sadu vás současně zve na benefiční akci s názvem VSADUHRANÍ 3, které se uskuteční v sobotu 6. října tamtéž. Bližší informace na webových stránkách www.vruzovemsadu.cz.

České dráhy připomínají, že do 8. prosince probíhá výluka drážní dopravy na úseku Brno- Ivančice a Brno-Náměšť nad Oslavou. Výlukové jízdní řády se zastávkami náhradní autobusové dopravy k nahlédnutí na webových stránkách obce, v listinné podobě v kanceláři OÚ.

TJ SOKOL Prštice, oddíl tenisu, pořádá tuto sobotu 22. září tenisový turnaj registrovaných i neregistrovaných hráčů. Bližší informace v aktualitách webových stránek obce, k účasti srdečně zvou pořadatelé.

Obec Moravany pořádá tuto sobotu 22. září Farmářské trhy. Bližší informace na webových stránkách obce Moravany.

Mobilní sběr nebezpečného odpadu v naší obci proběhne ve středu 3. října, a to od 16 – 16.30 hod. se stanovištěm u rybníka na dolním konci obce a od 16.30 – 17 hod. se stanovištěm u zámku. Do nebezpečného odpadu patří biologicky rozložitelné motorové, převodové a mazací oleje, obaly se zbytky nebezpečných látek, absorpční materiály, čistící tkaniny, olejové filtry, nemrznoucí a brzdové kapaliny, rozpouštědla, kyseliny, pesticidy, barvy, lepidla, pryskyřice, nepoužitelná léčiva a léky. V nadcházejícím podzimním sběru již nebude možné odevzdat do nebezpečného odpadu vyřazený odpad jako ledničky, pračky, počítače, televizory, dále také pneumatiky, baterie, olověné akumulátory, které patří do kategorie zpětných odběrů. Občané mají možnost odevzdat tyto dosloužilé výrobky k recyklaci při koupi nových v prodejnách, kde zboží zakoupili. 

Volby do zastupitelstev obcí se v naší obci uskuteční v pátek 5. října od 14.00 – 22.00 hod. a v sobotu 6. října od 8.00 – 14.00 hod. v sala terreně nádvoří zámku. Volit může každý občan se státním občanstvím v ČR, který nejpozději v druhý den voleb dosáhl věku 18-ti let. Podmínky volebního práva státních příslušníků jiného členského státu EU jsou k nahlédnutí na vývěsce u zámku.