Hlášení obecního rozhlasu

8. 4. 2020

Oznamujeme občanům, že na obecním hřbitově byl opět spuštěn vodovod. Připomínáme občanům, že také v rámci péče o hrobová místa je třeba nosit roušku či šálu přes nos i ústa a udržovat mezi sebou vzájemné odstupy.

Dále oznamujeme, že v lokalitě „Za humny“ je přistaven velký kontejner na bioodpad.

Od soboty 11. dubna bude otevřen sběrný dvůr na horním konci obce v obvyklém čase od 10.00 – 11.00 hod. Do sběrného dvora můžete vstupovat pouze jednotlivě s odstupem minimálně 2 metry mezi sebou a s rouškou či šálou přes nos i ústa. Sběrný dvůr bude otevřen každou sobotu v týdnu do odvolání.

Pošta PARTNER Prštice oznamuje občanům pobírajícím důchod, že v důsledku nadcházejících velikonočních svátků budou důchody s výplatou 10. dubna vypláceny ve čtvrtek 9. dubna a důchody s výplatou 12. dubna budou vypláceny v úterý 14. dubna. Současně připomíná zkrácení provozní doby každé pondělí a středu od 14. – 16.00 hodin do odvolání.  Dopolední provoz každý pracovní den od 8.00 – 12.00 hod. a odpolední provoz v úterý, čtvrtek a pátek zůstává i nadále beze změny.

Společnost Eko-kom připomíná občanům, že v době nouzového stavu je třeba dbát na maximální hygienu při manipulaci s odpady. Použité roušky, rukavice a kapesníčky odkládat do plastového pytle. Ten po naplnění uzavřít a odložit do pouze směsného komunálního odpadu, nikoliv do tříděného sběru. Ostatní komunální odpad mohou občané bez karantény třídit jako obvykle. Občané v nařízené karanténě odpad netřídí. Veškerý odpad pevně zaváží do plastového pytle, povrch ošetří dezinfekcí a odloží do popelnic na směsný komunální odpad.

Pan František Cizner občanům nabízí na objednání sazenice rajčat. Zájemci mohou volat na tel číslo 723 216 013.
Ředitelství školy připomíná, že na webových stránkách místní školy www.zsamsprstice.cz byly zveřejněny informace k letošnímu zápisu do 1. třídy, který se mimořádně uskuteční bez přítomnosti dětí, a to do 30. dubna.
Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání i žádost o odklad povinné školní docházky si rodiče mohou vytisknout v  sekci formuláře a žádosti.

V rámci prevence proti šíření koronaviru je vládou ČR prodloužen  do 30. dubna nouzový stav, a to omezení volného pohybu osob a nutnost pobývat v místě svého trvalého bydliště. Na veřejně dostupných místech lze pobývat nejvýše v počtu 2 osob až na vymezené nezbytné výjimky. Vládou ČR již byly povoleny individuální sportovní aktivity provozované venku bez roušek. V tomto týdnu budou otevřeny sběrny a kompostárny, stavebniny, železářství, hobby markety a další. Povinnost nošení roušek nebo respirátorů, ústenek, šátků či šál přes nos i ústa mimo bydliště, s výjimkou osamocených řidičů v autě a dětí do 2 let nadále zůstává v platnosti. Občanům nad 70 let je doporučeno nevycházet z domu po dobu trvání nouzového stavu. Aktuální informace ve sdělovacích prostředcích, na webových stránkách a vývěsce u zámku.

Obecní úřad připomíná občanům, kteří mají zájem o textilní roušky, že si je mohou vyzvednout na poště nebo v kanceláři OÚ. Žádosti nezaopatřených seniorů nebo osamělých osob o doručení roušek, léků nebo potravin do místa trvalého bydliště lze zavolat na tel. číslo 547 225 315 každý pracovní den v dopoledních hodinách.

Obecní úřad na zámku je otevřen pouze v úřední dny pondělí a středu od 8.00 – 11.00 hod., a to do odvolání. V měsíci dubnu nejsou vybírány zálohy za vodné a stočné. Došlo k uzavření místní školy, obecní knihovny i sportovní haly. Zahájení opětovného provozu výuky a služeb v naší obci bude včas zveřejněno. Pošta PARTNER Prštice omezila odpolední otevírací dobu každé pondělí a středu od 14.00 – 16.00 hod. do odvolání. Dopolední provoz pošty PARTNER zůstává beze změny, tj. každý pracovní den od 8.00 – 12.00 hod. Stejně tak zůstává beze změny provoz pošty v odpoledních hodinách v úterý, čtvrtek a pátek.

Dětská lékařka Kachlíková připomíná rodičům dětí, že zrušila kojenecké poradny a úterní odpolední ordinace v ZS Ořechov, neprovádí očkování a preventivní prohlídky a ordinační doba je zkrácena od 8.00 – 10.00 hod. Současně nabízí konzultace přes telefon či email a možnost zasílání e-receptů.

Minimarket v Silůvkách dočasně upravil otevírací dobu od 24. března, a to:  pondělí-pátek 6.30 – 16.00 hod, sobota 6.30 – 14.00 hod., neděle 6.30 – 11.00 hod.