Hlášení obecního rozhlasu

11.8. 2022

Včera se v Pršticích zaběhl černohnědý kříženec menšího vzrůstu s krátkou srstí. Kdo z občanů by měl o zaběhlém psovi jakékoliv informace, volejte prosím majiteli na tel. číslo 739 291 729.

O nadcházejícím víkendu 12.-14. srpna se v Ořechově, Omicích a Dolních Kounicích uskuteční 6. ročník mezinárodního dudáckého festivalu GajdeFest. Součástí programu bude slavnostní zahájení a zábava v Ořechově, jízda úzkorozchodným vláčkem včetně galaprogramu v Omicích a hudební produkce v klášteře Rosa Coeli v Dolních Kounících. Bližší informace na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Město Šlapanice vás zve rovněž o víkendu 12. – 14. srpna na Šlapanické slavnosti. Na programu setkání rodáků, krojovaný průvod, hudba a tanec, které budou provázet národopisné odpoledne v městském parku.

Drůbežárna Prace bude v pátek 12. 8.  ve 14:00 hod. u zámku prodávat:

roční slepice, mladé kuřice a kohouty, brojlerová kuřata, káčata a krůty,

krmivo pro drůbež a králíky za 180 Kč, vitamínové doplňky, 

a dále pak vykupovat králičí kožky – cena 15 Kč/ks.

Ordinace dětské lékařky Uhlířové ve Střelicích připomíná rodičům dětí, že z provozních důvodů v tomto týdnu ordinuje pouze od 7.30 – 9.30hod. pro akutní případy. Poradna pro kojence se ruší.

Autobusový přepravce vydal nový výlukový jízdní řád autobusové linky č. 510 s platností od 1.8. – 30. 9. K nahlédnutí na webových stránkách Obce.

Myslivecký spolek „Výrovka“ a SDH Střelice pořádají v sobotu 20. srpna ve 20.00 hod. v prostorách u hasičky Dožínkovou zábavu. K tanci a poslechu zahraje dechová kapela Bojané. Vstupné 100Kč, občerstvení zajištěno, prodej myslivecké kuchyně i přes ulici.

Vzhledem k současnému suchu a velmi vysokým teplotám připomínáme občanům dodržování základních opatření v horkých dnech, a to zvýšit pitný režim nealkoholických nápojů, omezit tělesnou zátěž v poledních i odpoledních hodinách, nerozdělávat oheň, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nenechávat v zaparkovaných autech osoby či zvířata, nepoužívat přenosné vařiče či jiné zdroje otevřeného ohně a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Zákaz zalévání zahrad a napouštění bazénů z obecního vodovodu platí do odvolání v důsledku zvýšené spotřeby pitné vody v tomto období.

Připomínáme občanům, že elektrické spotřebiče o rozměru nad 50 cm např. ledničky, pračky, el. sporáky, televizory, počítače, monitory, zařízení pro tepelnou výměnu a další, které nebyly odevzdány formou zpětného odběru v prodejnách, můžete odevzdat do lodního kontejneru za zámkem ve středu 26. října v čase od 15.30 – 17.00 hod.

Pojízdná prodejna D-MASO Blažovice bude zítra (každé úterý) ve 12.00 hod. u zámku prodávat čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, uzeniny a speciality.