Hlášení obecního rozhlasu

26.1.2021

Společnost Union Grid vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozice pomocný dělník a elektromontér. Bližší informace na webových stránkách Obce v sekci inzerce.

Porcovna masa z Miroslavi bude ve středu 27. ledna, nově v čase od 12.15 do 12.35 hod. u zámku, nabízet široký sortiment českého masa, masouzenářských výrobků, zabijačkových výrobků, škvařeného sádla a českých vajec za nízké ceny. V nabídce mimo jiné:
Hovězí líčka 239 Kč/kg, králík chlazený 199 Kč/kg, vepřová krkovice bez kosti 129 Kč/kg, kuřecí stehenní řízek 99 Kč/kg, vepřová masitá žebra 89 Kč/kg, klobásy, špekáčky, tlačenka, jitrnice, jelita, paštiky, masové rolády aj.
Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413. 

Dětská lékařka Uhlířová připomíná rodičům dětí, že v úterý 26. ledna nebude ordinovat v zdravotním středisku ve Střelicích z důvodu přerušení dodávky el. energie.

Správa VaK obce Prštice zahájila výběr hotovostních úhrad faktur za vodné a stočné každou středu v týdnu (od 20. ledna) vždy od 8.00 – 11.00 hod. a od 14.00 – 17.00 hodin v kanceláři na zámku. Hotovostní přeplatky faktur budou vypláceny v měsíci únoru, bezhotovostní přeplatky faktur budou vráceny na číslo účtu poplatníka. 

Jihomoravský kraj vyzývá seniory starší 80-ti let, kteří mají zájem o očkování proti koronaviru covid-19, aby se telefonicky zaregistrovali na bezplatných tel. linkách 1221 nebo 800 129 921 každý všední den od 8.00 – 16.00 hodin. Leták k nahlédnutí na vývěsce u zámku a webových stránkách obce.

Řeznictví a uzenářství D-MASO Blažovice prodává každé úterý v 12:15 hod. u zámku čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.

Svoz komunálního odpadu v letošním roce probíhá každý sudý týden v měsíci. 

S ohledem na aktuální koronavirovou situaci a podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věci v měsíci lednu vydal Finanční úřad pro JmK leták s telefonními čísly na pracovníky jeho úřadu, s nimiž lze dohodnout případnou pomoc s vyplněním formuláře či formu podání daňového přiznání. Leták byl vytvořen z důvodu podání daňových přiznání bez nutnosti fyzické návštěvy finančního úřadu. Leták k nahlédnutí na vývěsce u zámku a webových stránkách obce.

Místní poplatky za komunální odpad a ze psů jsou vybírány v úředních dnech, tj. v pondělí od 8.00 – 13.00 hod. a ve středu od 12.00 – 17.00 hodin do konce dubna. Sazby za místní poplatky zůstávají beze změny. Jejich výše, stejně jako informace k bezhotovostním úhradám, k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

V souvislosti s pokračující koronavirovou pandemií připomínáme, že na vývěsce u zámku a webových stránkách Obce jsou k nahlédnutí základní instrukce pro občany v případě zdravotních obtíží, letáky s příznaky onemocnění a hygienickou prevencí, desatero při pozitivním výsledku testu, informace o očkování proti koronaviru a další. V případě naléhavé potřeby obstarání roušek, léků či jiných základních potřeb, také v případě pomoci s registrací k očkování, lze kontaktovat kancelář obecního úřadu na tel. 547 225 315, případně poštu PARTNER na tel. čísle 547 225 320.