Hlášení obecního rozhlasu

29.11. 2022

Obec Ořechov Vás srdečně zve na přednášku známého novináře, spisovatele a cyklisty Daniela Polmana, která se koná ve čtvrtek 15.12.v 18hod. v místním kulturním centru .Součástí přednášky bude uveden film „AMERICKEJ DREAAM“. Vstupné 150Kč, leták k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Starosta obce Prštice svolává na středu 7. prosince v 19.00 hod. do sala terreny zámku veřejné zasedání zastupitelstva Obce. Program zasedání k nahlédnutí na úřední desce.

Na polní cestě za zámkem byla dnes ráno nalezena dětská zimní rukavice černé barvy s podšívkou. Kdo z rodičů levou rukavici pro své dítě postrádá, může si ji vyzvednout v kanceláři obecního úřadu.

Porcovna masa z Miroslavi bude ve středu 30. listopadu od 12.15 – 12.35 hod. u zámku prodávat, naposledy v tomto roce, široký sortiment českého masa, masouzenářských výrobků, tlačenku, škvařené sádlo, škvarky a nově také českou sezónní zeleninu. V nabídce mimo jiné:
Krůtí prsní řízky, hovězí krk býk 229,90 Kč/kg, krkovice bez kosti 179,90 Kč/kg, kotleta bez kosti 169,90 Kč/kg, kýta 159,90 Kč/kg, cibule žlutá 18 Kč/kg.
Příjem objednávek na tel. čísle: 777 814 413.

Sokol Silůvky vás srdečně zve na Adventní posezení u cimbálu v neděli 11. prosince od 16.00 hod. v místní sokolovně. Leták k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Městský úřad Šlapanice nabízí pomoc občanům, kteří se potýkají s tíživou situací týkající se bydlení či energií. Pro informace můžete zavolat na tel. 533 304 647 anebo navštívit webové stránky www.mpsv.cz, www.uradprace.cz pro zprostředkování zaměstnání či sociálních dávek anebo www.mitdomov.cz . Leták k nahlédnutí na webových stránkách obce nebo vývěsce u zámku.

TJ SOKOL Prštice, oddíl Sportu pro všechny, pořádá v neděli 4. prosince od 17.00 hod. Mikulášskou besídku ve sportovní hale. Všem dětem, které navštěvují jeho cvičení, přinese Mikuláš malý dáreček. Ostatním dětem je možno také nechat balíček u Mikuláše. Vstupné dobrovolné, všechny srdečně zvou pořadatelé.

Pan Franěk přijímá objednávky na prodej vánočních kaprů, který se uskuteční ve čtvrtek 22. a v pátek 23. prosince na adrese Tyršova 178, Prštice. Tel. kontakt 603 992 363.

Společnost eg.d vyzývá vlastníky či uživatele pozemků k ořezu, případně odstranění dřevin v blízkosti elektrického vedení s ohledem na jeho další bezpečné a spolehlivé fungování. Pokud tyto práce provedeny nebudou, zajistí je následně firma vlastními prostředky. Bližší informace k nahlédnutí na webových stránkách obce a vývěsce u zámku.

Vážení občané, od 1. ledna 2023, na základě změny zákona, automaticky získávají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Přístupové údaje budou těmto skupinám zaslány doporučeným dopisem během měsíce ledna-března příštího roku. Datové schránky si živnostníci a např. zástupci spolků mohou založit již nyní, mimo jiné na portále CZECH Point. Více informací na webových stránkách www.chcidatovku.cz . V této souvislosti Obecní živnostenský úřad Šlapanice oznamuje živnostníkům s přerušenou živností, že také jim bude zřízena datová schránka, pokud si živnost nezruší, pokud možno neprodleně, s ohledem na předpokládaná zatížení přepážek koncem roku. Informace na webových stránkách Obce.

Prodejna D-MASO Blažovice bude zítra (každé úterý) ve 12.00 hod. u zámku prodávat čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, uzeniny a speciality.